Bár eltelt az idő, manapság már minden egészségi problémára beszerezhetünk ilyen-olyan szert a gyógyszertárakban, gyógynövényboltokban – még mindig vannak olyan jól kipróbált, régi, tapasztalaton alapuló kezelési módok, amiket érdemes alkalmaznunk.
Ezek legtöbbször olcsók, s ugyanolyan hatásosak, mint a drágább módszerek. A régi nagyik hetente egy-két alkalommal ecetes vízbe áztatták lábukat.
Egyrészt felfrissítette, nyugtatta fájó „tappancsukat”, másrészt ápolta is. Hisz az ecet baktérium-, gombaölő hatású is, vagyis lábizzadás – pontosabban lábszag ellen tökéletes.
De jó körömgomba eltüntetésére, vagy akár szemölcsök kezelésére, no és a vastag, kiszáradt bőr is eltüntethető vele.
Manapság cipőben járunk, eredetileg nem erre „találták” ki. A zárt hely bizony kedvez a körömgomba kialakulásának – főleg a manapság elterjedt műbőr cipők, műszálas zoknik.
De ugyanúgy felszedhetünk lábgombát fürdőben, munkahelyi zuhanyozóban, vagy például az uszodában is. Ezekre a problémákra tökéletes gyógyír az ecet. Természetesen nem töményen használjuk, hanem a lábáztató vízbe rakva néhány kanállal.
Az az igazság, hogy régen ezt nem kanalazták, hanem mikor már a lábat belerakták a nem langyos, hanem olyan meleg vízbe, amit még éppen hogy bírt, akkor hozzáöntöttek néhány kanálnyi ecetet – csak úgy találomra. Utána pedig a lábuk tapickolásával belekeverték a vízbe.
Ha félórát ázik a bőr, a végére a bőrkeményedések nagyon szépen felpuhulnak, szépen eltüntethető habkő segítségével, vagy kaparással.
Ha rendszeresen használjuk az ecetes lábáztatást – előbb-utóbb búcsút inthetünk az erőteljesen szagos lábnak, hisz nem telepedik meg a lábunkon semmi nem oda való.
Szebb lesz a lábkörmünk, fényesebb, és persze egészségesebb.
Cipőnkre is használhatunk néha egy kis ecetet, belsejét bepermetezhetjük vele, utána pedig kiszárítjuk.
Ezzel a lábgombákat semlegesítjük.
És azért egy ilyen félórán tartó lábáztatás pihenésnek is jó. Furcsa, de felüdíti az embert, és lenyugtatja.
Érdemes kipróbálni, olcsó módszer, és hatásos!