Gyógyítsd meg a gyomorfekélyt, nyugtasd meg a fájó gyomrodat és regeneráld a gyomorfalat orvosságok elkerülésével

A gyomorfekély a Helycobacter pylori baktérium és a stressz együttes hatásától alakulhat ki. Gyógyításra jobb a természetes megközelítés, mivel az orvosságok begyógyítják ugyan, de ha nem szeded tovább őket, kezdődik elölről a fájdalom és a szenvedés.  

 gyomorfekély, fekélybetegség, ibuprofen, gyulladásgátló, stressz, aszpirin

Fekély bármely életkorban kialakulhat, de a középkorú és az idősebb emberek között a legáltalánosabb. A peptikus fekély kialakulásának veszélye azoknál nagyobb, akik sok aszpirint, ibuprofent vagy egyéb nem szteroid gyulladásgátlót szednek. A stressz önmagában nem okoz fekélyt, ahogy azt sokáig gondolták, de fokozhatja a tüneteket. Az egyéb tényezők közé tartozik a dohányzás, valamint a nagy mennyiségű alkohol és kávé fogyasztása, vagy akár a helytelen táplálkozás is.

Sajnos a krónikus fekély okainak egy része még ismeretlen, hátterében legtöbbször pszichoszomatikus tényezők állnak.

Enyhítsd a gyomorfekély tüneteit

●    Az édesgyökér teája védőréteget képez a gyomorban, így a sav nem irritálja a gyomorfalat, ennek köszönhetően a fekélyek lassan, de begyógyulnak. Az édesgyökér rendszeres fogyasztása nem ajánlott magas vérnyomástól szenvedőknek, mivel emelheti a vérnyomást.

●    A kamillatea gyomornyugtató hatásának köszönhetően enyhíti a panaszokat. Naponta három csésze kamillatea elfogyasztásával csökkenthetőek a panaszok.

●    A borsmenta csökkenti a gyulladást és fájdalomcsillapító hatása is van. 2 teáskanál szárított borsmentára öntsünk 3 dl forró vizet, hagyjuk néhány percig állni, majd szűrjük le és ízesítés nélkül fogyasszuk el. Ez a megoldás nem ajánlott a rekeszsérvben szenvedőknek.

●    A lenmag nyugtató hatással van a gyomorra és jót tesz a nyálkahártyának is. Naponta 1 evőkanál lenmagot érdemes elfogyasztani.

●    A kurkuma védi a bélfalat, csökkenti a bélgázok mennyiségét. Az ételeket készítsük kurkumával, ez nagyon jó hatással lesz a gyomorra. Naponta 1 teáskanálnyit kell elfogyasztani belőle, hogy érzékelhető legyen a hatása.

Mit egyen a fekélybeteg

●    A nyers káposzta leve az egyik leghatékonyabb szer a gyomorfekély ellen. A benne lévő anyagok elősegíti a nyálkahártya gyógyulását, így a kellemetlen panaszok is csökkennek. A friss káposztából gyümölcsfacsaróval készíthetünk káposztalevet. A káposztalékúra folyamán 3 héten keresztül minden nap 1 liter káposztalevet kell meginni.

●    A méz gátolja a baktérium szaporodását. Így érdemes minden nap fogyasztani belőle egy keveset. A legjobb, ha megeszünk 1-2 kanálnyit, de akár ételeinket is ízesíthetjük vele.

●    Érdemes sok vöröshagymát fogyasztani. A baktérium okozta gyomorfekély esetében a legfontosabb a baktérium semlegesítése, amiben ez a természetes szer segíthet.

●    Együnk élőflórás joghurtot, mert ezek is gátolják a baktérium szaporodását és hozzájárulnak a gyomor regenerálódásához, valamint a bélproblémák megelőzéséhez.

A fent említett módszereket együtt is alkalmazhatjuk. A természetes gyógymódok csak azok számára ajánlottak, akik nem szednek antibiotikumot.