Így rakj el lecsót télire! Mamám régi receptje, amit minden télen istenítünk!

Így rakj el lecsót télire! Mamám régi receptje, amit minden télen istenítünk!

Aki szereti a hagyományos magyar ízeket, valószínűleg már kóstolt finom, házi lecsót. A lecsó gondolatával általában a nyár társul, de mi lenne, ha télen is élvezhetnénk a nagyi friss, ízletes lecsóját? Most megmutatjuk, hogy hogy kell elraknod a lecsót, hogy télen is élvezhesd ezt az ételt.

Cikkünkben megmutatjuk nektek a szerintünk tökéletes receptet, tippet, hogy hogyan készíthetitek el télire mindössze kettő és fél óra leforgása alatt a fantasztikus ízvilágú lecsót. Alapja mindenütt ugyanaz, csak néhány friss zöldségre van szükségünk, amelyet a saját fantáziánk szerint ízesíthetünk. Variálható tojással, kolbásszal, szalonnával, tésztával, rizzsel, kinek hogy ízlik igazán.

Itt a recept, mi így rakjuk el a lecsót

Ahány ház, annyiféle recept és praktika létezik hazánkban. A mi receptünk alapján a következő hozzávalókra lesz szükséged az elkészítéshez:

  • 1 kg hagyma
  • 2 kg paradicsom
  • 5 kg zöldpaprika
  • 4-5 ek. pirospaprika
  • 8-10 ek. sertészsír
  • ízlés szerint só

Mielőtt hozzáfognál a lecsó elkészítéséhez, készíts elő tíz darab 8 deciliteres befőttesüveget, amelyekben télen is élvezheted majd az ételt. Az üvegek alapos kimossát követően áztasd őket néhány percre forró vízbe, aztán csepegtetés után szárítsd meg őket. Ez a folyamat biztosítja, hogy az üvegek sterilek maradjanak a lecsó tárolása során.

Szerintünk ez a legjobb módszer a lecsó téli elrakására

Ha ez megtörtént akkor, ezután a paradicsomokat két percre forró vízbe helyezzük és a bevágástól kiindulva a héját lehúzzuk, majd feldaraboljuk. A hagymát pucolás után vékony szeletekre aprítsuk fel.

A sertészsírt felmelegítjük, majd beletesszük a hagymát és üvegesre pirítjuk. Ha elkészült, levesszük a tűzről és mehet bele a pirospaprika, a feldarabolt paradicsom és a zöldpaprika. Ízlés szerint sózzuk, majd kevergetés mellett félig készre pároljuk a zöldségeket.

A lecsót tartósítószer nélkül rakjuk el, emiatt nagyon kell ügyelni a befőttesüveg tisztaságára.

Miután a lecsó félig elkészült, a tiszta és forró vízben sterilizált üvegekbe töltjük át, igyekezve minél jobban megtölteni őket. A lecsó üvegekbe való beletöltése után alaposan ellenőrizzük, hogy jól zárnak-e a fedelek, majd az üvegeket 5 percre fejre állítjuk, hogy a hő hatására a fedelek alatti levegő kiszoruljon és vákuum keletkezzen.

Ezután újra megfordítjuk az üvegeket, és hagyjuk őket teljesen kihűlni a konyhapulton. Amint kihűltek, ismét ellenőrizzük a záródásukat, hogy biztosak legyünk abban, hogy légmentesen zárnak, ami elengedhetetlen a lecsó hosszú távú megőrzéséhez. Végül, az üvegeket címkézzük, feljegyezve az elkészítés dátumát, hogy nyomon követhessük, meddig tárolhatók biztonságosan.

Ezután mehet száraz dunsztba, bár sokan enélkül készítik el és így is ugyanolyan tökéletes, ízletes lecsót kapunk végeredményül.

Felcímkézés után hűvös, száraz helyen tároljuk az üvegeket.

Jó étvágyat kívánunk!