A medvehagyma az egyik legkedveltebb tavaszi gyógynövényünk, remek íze miatt egyre népszerűbb, számos felhasználási módját ismerjük. Az alábbi bejegyzésben arra tanítunk meg, hogyan tedd el a medvehagymát télire.
A medvehagymának számos egészségügyi hatása van, amellett, hogy nagyon finom, különleges íze van, számos gyógyhatása ismert. Erős méregtelenítő hatással bír, erősíti az immunrendszert.
Sokan úgy tartják, hogy a medvehagyma a tavasz legerősebb méregtelenítője. Gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően ajánlott visszerekre és különböző érrendszeri betegségekre.
Segíthet megelőzni a rák kialakulását, de húgyúti betegségekre is kiváló, serkenti a vizeletkiválasztást, antibakteriális és vírusellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Súlyos húgyúti fertőzések esetén egy hónapon keresztül naponta négyszer medvehagyma tinktúrát ajánlott fogyasztani. Ez a kúra a vesekövek megelőzésére is ajánlott.
Serkenti az agy vérkeringését, ezáltal javítja a memóriát, megnyugtat, és álmatlanság ellen is segíthet. Tavaszi fáradtság, depresszió és szellemi túlterheltség esetén is ajánlott.
A medvehagyma jótékony hatásairól írtunk már, ahol két remek receptet is találsz. Most pedig eláruljuk, hogyan teheted el télire a medvehagymát.
Medvehagyma eltevése télire
Ezzel a módszerrel megőrizhetjük a medvehagyma különleges aromáját, és akár egész évben is fogyaszthatjuk.
Hozzávalók:
- durva só;
- olívaolaj;
- 3 evőkanál dióbél;
- 5-6 kötés medvehagyma;
Elkészítése: A medvehagymát megmossuk, lecsepegtetjük, és hagyjuk megszáradni. A diót egy sodrófával darabosra törjük, de nem kell túl aprónak lennie. Az alaposan megszárított medvehagymát apróra vágjuk, majd jól elkeverjük a sóval és a dióval.
Tegyük a keveréket befőttesüvegbe, és egy kanállal vagy az ujjainkkal nyomkodjuk le. Ha az üveg megtelt, töltsük fel a legjobb minőségű extra szűz olívaolajjal, és zárjuk le.
Az így tartósított medvehagyma jól záró üvegben egészen télig is eláll. Hozzáadhatjuk például salátákhoz, de akár pirítósra kenve is fogyaszthatjuk.